Kluczyki

SAMOCHÓD ZASTĘPCZY

Brałeś udział w stłuczce? Samochód nie nadaje się do jazdy?
Z pewnością potrzebujesz samochodu zastępczego.
Dostarczymy Ci samochód pod Twój dom.
Bez kaucji, bez opłat. Skontaktuj się z nami już teraz,
jeszcze przed zgłoszeniem szkody do Ubezpieczyciela!

Jeżeli Państwa samochód został uszkodzony w wypadku drogowym z winy innego użytkownika ruchu i nie macie Państwo możliwości jeździć swoim pojazdem po wypadku, w ramach ubezpieczenia OC p.p.m. mogą Państwo wynająć samochód zastępczy na czas naprawy czy na czas likwidacji szkody na koszt Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy.

W przypadku likwidacji szkody z polisy OC sprawcy, oprócz odszkodowania za zniszczony pojazd, Zakład Ubezpieczeń zobowiązany jest zwrócić inne koszty poniesione w związku z tą szkodą, takie jak: koszty holowania, parkowania czy wynajmu samochodu zastępczego.

W ramach zawartej umowy obowiązkowego ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Ubezpieczyciel ma obowiązek zaspokoić roszczenia poszkodowanego w taki sposób, by przywrócić jego stan majątkowy sprzed zaistnienia szkody, ale też nie narazić go na dodatkowe straty finansowe czy moralne, których przyczyną mógłby być brak możliwości używania sprawnego auta.

W praktyce związane jest to z wieloma uciążliwymi zabiegami: częstymi wizytami w biurze Ubezpieczyciela, oczekiwaniem na rozpatrzenie wniosku, nierzadko odmową, zgłaszaniem się osobiście po odbiór samochodu zastępczego, w końcu walką z Ubezpieczycielem o zapłatę za wynajęty samochód. Firmy ubezpieczeniowe bowiem nie chcą zwracać tych kosztów, kwestionując zarówno okres na jaki auto jest wynajmowane, jak i wysokość koniecznych opłat i stawek. Często odzyskanie należnych świadczeń wiąże się z długotrwałym kosztownym procesem.

Z auta zastępczego skorzystać mogą zarówno podmioty gospodarcze jak i osoby fizyczne. Firmy Ubezpieczeniowe zwykle o takich uprawnieniach nie informują poszkodowanych. Biorą na siebie koszty wynajęcia samochodu zastępczego właściwie tylko wtedy, gdy poszkodowany prowadzi działalność gospodarczą. W pozostałych przypadkach mnożą się trudności. Ubezpieczyciele nie mają jednak żadnych podstaw prawnych by różnicować sytuację poszkodowanych.

Z racji posiadanego doświadczenia i znajomości praktyk stosowanych przez Ubezpieczycieli, łatwiej nam uzyskać należne kwoty i dlatego sami zajmujemy się wszelkimi niezbędnymi formalnościami związanymi z odzyskaniem środków od Ubezpieczyciela.

Wystarczy, że po zdarzeniu skontaktujecie się Państwo z naszą firmą z Łodzi, a my pod wyznaczony adres dostarczymy samochód zastępczy. Zapewniamy bezpłatnie auto zastępcze, z którego mogą Państwo korzystać aż do momentu otrzymania odszkodowania lub naprawy samochodu. Formalności konieczne do załatwienia z Ubezpieczycielem pozostają po naszej stronie. Państwu pozostawiamy możliwość swobodnego korzystania z samochodu.

Mail

Skontaktuj się z nami

Biuro Likwidacji Szkód

Arkadiusz Kotarski

ul. Żubardzka 9 / 5

91-022 Łódź

 

+48 503-088-086

biuro@mialemszkode.pl

Wyślij do nas wiadomość